+48 65 51 17 029 +48 728 855 406 +48 602 459 969 koscian@agrivet.pl

Jak przygotować się do wizyty?


JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO WIZYTY U LEKARZA WETERYNARII 

1. W sytuacji zaplanowanej wizyty, gdy nie jest to nagły przypadek, prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu umówienia się na konkretny dzień i godzinę. Dzięki temu oszczędzą Państwo stresu zwierzęciu oraz swój czas.

2. Przed wizytą prosimy pupila nie karmić. Ułatwi to lekarzowi pracę, w sytuacji gdy potrzebne będzie podanie lekarstw (zmniejszy się ryzyko wymiotów).

3. Koty oraz inne małe zwierzęta (np. fretki, króliki) prosimy przynosić w transporterach lub specjalnych torbach. Zwierzę trzymane na rękach, pod wpływem stresu może podrapać lub uciec - konieczność złapania zestresowanego zwierzaka może znacznie utrudnić pracę lekarza i wydłużyć czas wizyty.

4. Jeśli wcześniej chodzili Państwo do innego lekarza, przed wizytą u nas prosimy o zabranie karty leczenia z dotychczasowego zakładu leczniczego. Lekarz musi wiedzieć jak dotychczas leczony był Państwa pupil - niektóre leki długo utrzymują się w organizmie i mogą wejść w niepożądane reakcje z nowopodanymi lekami.

5. Przed przyjściem do przychodni zalecamy spisać sobie wszelkie pytania - stres zwierzęcia udziela się również właścicielowi, który po powrocie do domu przypomina sobie czego jeszcze chciał się dowiedzieć.

6. Prosimy pamiętać o zabraniu książeczki zdrowia - są tam wpisane szczepienia i przebyte choroby, informacje te pomogą lekarzowi ustalić "plan działania".